Blog Thumbnail

Levinud Probleemid Neetidega ja Järelhooldus

Sagedad probleemid augustuste ja hooldusega

Kui augustamist teostab professionaalne augustaja ja selle eest hoolitsetakse vastavalt tema soovitustele, võib augustamine harva valesti minna. Mõnikord võivad siiski tekkida probleemid. Probleemid võivad tekkida mitmel põhjusel, sõltuvalt augustuse asukohast ja sellest, kuidas sa seda hooldasid.

Korralik käte- ja küünehügieen on kõige olulisem, kui tegemist on puhta ja nakkusvaba piercinguga.

Miks on mu uus needistus paistes?

Pese oma augustust ainult hommikul ja õhtul või vastavalt vajadusele. Kui puhastad oma uut augustust liiga sageli, eemaldad naharakud, mis on äsja tekkinud teie augustuse ümber, samuti selle loomuliku rasvakihi, mida keha kasutab taastumiseks. See on natuke nagu liiga sagedane vannitamine. Nahk võib muutuda punaseks ja ärritunuks, kuna eemaldate naha loomulikud omadused.

Et sinu uus augustus saaks paraneda, pese seda ainult hommikul ja õhtul, välja arvatud juhul, kui see on eriti määrdunud.

Mida teha, kui mu needistus paiste läheb?

Kui su augustus on paistes, tuleks lisaks regulaarsele pesemisele kasutada turse vähendamiseks ka isotoonilist soolavett. Selle segu kasutamisel on tohutud eelised:

  • Sprei abil on seda lihtne kasutada mis tahes augustusel.
  • Konteineri sees olev vedelik püsib puhtana.
  • Segu on õiges segamissuhtes.

Kui sa oled reisil ja ei taha suurt konteinerit kaasa võtta, võid selle asemel kasutada üheannuselisi vatitampoone.

Võid ka kodus valmistada isotoonilise soolalahuse. Pea vaid meeles, et kunagi ei tohi kasutada lauasoola.

Kas mu uus neediauk võib nakatuda?

Piercingu infektsioon tekib siis, kui sinu augustus puutub kokku bakteritega.

Kui sinu augustus on tehtud professionaalse augustaja poolt, siis on ta kasutanud kindaid, steriilseid pintsette, steriilset nõela ja viimasena, kuid mitte vähem tähtsana, steriilseid ehteid. Hügieen on augustajate jaoks esmatähtis. Vähem kui 5% kõigist nakatunud augustamistest toimub augustajate stuudios. Ülejäänud 95% tekivad paranemisperioodi jooksul.

Kuidas ma tean, et minu neediauk on infected?

Kui oled just saanud oma esimese neediaugu, võib sull olla kahtlusi, kas su augustus on nakatunud.

Uute augustuste puhul võib ilmneda haavavedelikku, mis on sama kollaka värvusega kui nakatunud augustuse vedelik. Neid on lihtne segi ajada. Siiski saad kindlaks teha, kas su augustus on nakatunud, kontrollides neid nelja tunnust:

  • Piercingu ümber on punetus.
  • Piercing on valus.
  • Piercing on paistes.
  • Piercingu piirkond on kuum.

Kui sul esinevad kõik neli sümptomit, kas koos haavavedelikuga või ilma, peaksid oma augustust käsitlema nii, nagu oleks see nakatunud.

Mida ma peaksin tegema, kui mu neediauk on nakatunud?

Kui sinu augustus on nakatunud, ära eemalda ehet, sest nakkus võib jääda naha sisse. Hoolitse oma infektsiooni eest isotoonilise soolalahusega.

Kui sinu infektsioon püsib, lase seda kontrollida professionaalsel augustajal.

Infektsioone võib ravida seebi või kloorheksidiiniga, kui põletikule on avatud kanal. Kui aga infektsioon on naha all kinni, tuleb seda ravida penitsilliini või sarnaste antibiootikumidega.

Sagedad Probleemid AugustustegaSagedad Probleemid Augustustega

Mis saab siis, kui mul on allergiaid?

Kui tegemist on augustamisehetega, siis on allergiad oluline teema. See, kas ehted tekitavad allergiat, on tavaliselt seotud nende niklisisaldusega.

Võid olla kindel, et kõik Bodymod’i tooted vastavad ELi õigusaktidele, mis käsitlevad nikli vabanemist meie neediehetes.

Seetõttu võid ohutult kasutada Bodymod’i piercing-ehteid ilma nikkelallergia tekkimise riskita.

Mis on nikliallergia?

Nikkel on aine, mida leidub paljudes materjalides. Nikliallergia ilmneb nahal punaste laikudena seal, kus nahk on kokku puutunud niklit eraldavate metallidega. See võib põhjustada sügelevat ekseemi ja ville.

Kui teil on kunagi hõbeda kandmisel tekkinud lööve või allergiline reaktsioon, olete tõenäoliselt niklile allergiline.

Millist materjali peaksin kasutama, kui mul on nikliallergia?

On erinevus niklit sisaldavate ja niklit eraldavate augustusehete vahel. Näiteks kirurgiline teras sisaldab jälgi niklist, kuid ei eralda niklit tänu oma mikropoleeritud viimistlusele.

Kui oled aga nikliallergiline, peaksid jääma niklivabade materjalide juurde, nagu titaan, PTFE ja akrüül.

Mida teha, kui mu needistus valutab mu riiete all?

Tavaliselt riietega kaetud augustused, nagu dermal-, naba-, nibu- ja intiimneedid, võivad tunda end ebamugavalt, kui kannad kitsast riietust. Uued augustused võivad isegi valusad olla. Esimene samm selle ebamugavuse vältimiseks on riiete lõdvendamine. Kui probleem püsib, võid kaaluda PTFE-st valmistatud paindlikumate augustamisehete kasutamist. Räägi oma augustajaga, kui ükski neist lahendustest sinu jaoks ei toimi. Su augustajal on võimalik hinnata, kas augustus on liiga avatud või proovida teistsugust ehet, millel ei ole teravaid servi, mis võivad riietesse kinni jääda.

Kas võib juhtuda, et mu keha lükkab neediehete välja?

Kui me sisestame oma kehasse võõrkehi, võib keha üritada neist vabaneda. Seega on täiesti loomulik, kui su keha üritab augustamisehteid tõrjuda.

Mõnes kehaosas on see tõenäolisem. Näiteks lükkab keha sagedamini tagasi dermal needistused.

Õige hoolduse ja õige materjaliga saate palju ära teha, et keha ei lükkaks augustamist tagasi.

Niikaua, kuni augustus paraneb, on suurem tõenäosus, et keha tõrjub ehte, kuna see on kehaga otseses kokkupuutes. Kui keha on moodustanud uue nahakihi augu ja ehte vahele, moodustab uus nahk barjääri keha ja neediaugu vahele. See vähendab oluliselt tõrjumise võimalust.

Sa saad aidata oma organismi uue naha moodustamisel, hoolitsedes korralikult augustuse eest ja kasutades PTFE-ehteid, kuna need on paindlikud ja järgivad seega augu ja keha kuju. Nii ei pingesta sa augustust nii palju kui terase puhul. Kuid mõnel juhul, näiteks dermal augustuste puhul, ei saa PTFEd kasutada.

Blog Thumbnail
by2