SUVE SOODUSMÜÜK

Needi ehete suurused

Laadin...

Mõõda oma needi ehe

Kas teil juba on augustus ja soovite seda kaunistada uue ehtega, kuid te ei ole kindel, mis mõõdus ehet valida? Siis selle meie veebipõhise tööriistaga on teil lihtne oma needi ehte suurust määratleda. Lihtsalt hoidke oma krediitkaarti või mõnda muud plastik kaarti ekraani ees, kus asetseb ka meie kaardi kujutis. Vedage kursorit liikuval ribal, et teie käes olev kaart ja eie veebipõhine kaart oleks sama suurustega ja seejärel vajutage kaardi all olevat nuppu, mis viib teid needi ehete suuruste juhenditeni.

Needivarda läbimõõt

Kõik suurused (läbimõõt, pikkus ja diameeter) on Bodymod veebilehel esitletud millimeetrites. Paljudes teises veebipoodides, eriti välismaistes kasutatakse sõna "gauge", kirjeldamaks needivarda paksust.
Läbimõõt siin veebilehel tähendab needivarda paksust, näiteks kui tegu on keeleneediga on needi tavapärane läbimõõt 1,6mm.

Pikkus

Meie lehel olevate neetide pikkus on alati millimeetrites, kui just ei ole märgitud teisiti. Needi varda pikkust arvutatakse needi otsa ühenduskohast kuni teise otsa ühenduskohani. (vaata all olevaid pilte). Näiteks keeleneedi puhul arvutatakse needivarda pikkust needivada otsast, kus neet siseneb needi kuuli, needi varda teise otsani, kus neet siseneb teise needikuuli. Kumerusega neetide puhul arvutatakse neetide needivarda pikkus, selle järgi kui suur on kuulide liitumiskohtade vahe needivadaga, sirgelt mõõtes.

Diameeter

Diameetri puhul on tegu erinevate mõõtmetega. Siin kasutatakse diameetrit tavapäraselt, et kirjeldada needikuuli suurust ja venitusneedi suurust.
Paljude jaoks võib tunduda imelik, et räägime nii mitmest erinevast suurusest nagu näiteks needivarda pikkusest ja läbimõõdust või kuuli diameetrist. Kuid see kõik on tähtis, sest teades needivarda läbimõõtu, saame ka teada, millise suurusega kinnituskuul needile sobib. Näiteks 1,6 mm suuruse needivarda auguga needikuul sobib suurepäraselt keeleneetidele. 1,2 mm suuruse needivarda auguga kuulid ei sobi tavaliselt keeleneetidele, aga on justkui loodud erinevtele labretidele.
Venitusehte diameeter vastab venitusaugu suurusele. Ehete puhul mõõdetakse alati ehte kõige õhemast kohta, mis tavapäraselt on ehte keskosa. Siinkohal võite soovida teada ka ehete pikkust, kõrgust ja laiust. Kuid kuna suurused erinevad tänu diameetrile, siis on seda raske iga ehte puhul määratleda. Siiski, kui teil esineb küsimusi kindla ehte puhul, võtke meiega kindlasti ühendust.

Siinkohal näete illustratsioone, selle kohta, mida me oleme ülal kirjeldanud. Lisaks piltidele leiate järgnevalt ka loetelu neetide standard suurustest.

Pikkus

Needivarda läbimõõt

Kuuli diameeter

Pikkus

Needivarda läbimõõt

Kuuli diameeter

Kuuli diameeter

Needivarda läbimõõt

Pikkus

Diameeter

Needivarda läbimõõt

Kuuli diameeter

Diameeter

Needivarda läbimõõt

Kuuli diameeter

Diameeter

 

 

Rusikareegel

On välja kujunenud mõned standard suurused, mis käivad koos teatud augustuste ja neetidega. Näiteks näopiirkonnas asuvad needid on tavapäraselt 1,2mm paksuse needivardaga. Keeleneet on siinkohal erand, selle needivarda jämedus on tavaliselt 1,6 mm. Kuid ka see ei pruugi alati nii olla, sest on inimesi kelle kuuled on täidlasemad ja vajavad samuti näiteks 1,6 mm paksust labreti. On ka neid, kes kasutavad 1,6 mm needivarda läbimõõduga kulmuneete, kuid üleüldiselt on pea piirkonnas kasutatavad ehted siiski 1,2 mm suuruse needivarda läbimõõduga.
Allpool leiate kõige tavapärasemad neetide suurused erinevates aukudes, kus T = needivarda läbimõõt ja L = pikkus

  • Keeleneet: T: 1,6 mm. L: 16 mm.
  • Nabaneet: T: 1,6 mm. L: 10 mm.
  • Keeleneet: T: 1,2 mm. L: 8 mm.
  • Kulmuneet: T: 1,2 mm. L: 8 mm. - 10 mm.
  • Ninaneet: T: 1,0 mm. L: 8 mm.
  • Nibuneet: T: 1,6 mm. L: Muutub vastavalt nibu suurusele